„Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowej szkoły – Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (International High School of Wroclaw).

Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu to szkoła wyjątkowa, bo bardzo nowoczesna, a jednocześnie czerpiąca z ponad 25 lat doświadczeń edukacyjnych Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) i wzorców najlepszych międzynarodowych placówek na świecie. Cytowane powyżej słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, towarzyszą szkołom FEM od 1990, kiedy powstała pierwsza z nich. Do dziś pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

DSC_0953-1

Poznaj nas bliżej

DSC_0949-001

List Dyrektora Szkoły

International High School of Wroclaw to najmłodsza szkoła Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM). Bazuje ona na ponad 25-letnim doświadczeniu swojego organu prowadzącego w edukacji niepublicznej, wychodząć naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej edukacji.

Graduates in Cap and Gown --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Matura Międzynarodowa

Marzysz o dostaniu się na renomowaną uczelnię? Matura Międzynarodowa (IB Diploma Programme) pomoże Ci urzeczywistnić te marzenia! Nasze liceum posiada uprawnienia szkoły publicznej a zarazem status IB World School.

Adolescent Boy Holding a Textbook ca. 2000

Misja

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości.

writing

Nauka po angielsku

Nauczanie języków obcych – szczególnie angielskiego – zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w programie naszej szkoły. Powierzyliśmy je wysokowykwalifikowanym specjalistom, w tym native speakers. Przygotowujemy do Matury Międzynarodowej i dalszych studiów w języku angielskim.

kim-jestesmy-6

Nauczyciele

Międzynardowy zespół nauczycieli naszego liceum to praktycy doświadczeni w nauczaniu w programach międzynarodowych. Swoją wiedzę stale poszerzają w trakcie szkoleń International Baccalaureate w kraju i za granicą.

kim-jestesmy-9

Wizyta w kampusie

Oferujemy naukę w najnowocześniejszych warunkach. Już od września 2016 wyjątkowe otoczenie edukacyjne zapewni naszym uczniom kampus – Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM), który budujemy właście na Południu Wrocławia. CEM uznawane jest za najnowocześniejszy obiekt szkolny w Polsce.

Side view of a group of teenage friends sitting next to each other in a line and looking at the camera. 

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://img830.imageshack.us/img830/1561/groupsk.jpg[/img][/url]

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786750][img]http://img291.imageshack.us/img291/2613/summerc.jpg[/img][/url]

Globalna społeczność szkolna

Wielokulturową społeczność naszego Liceum tworzy młodzież polska i międzynarodowa. Są wśród nich absolwenci gimnazjów polskich i szkół międzynarodowych. Obecnie w szkołach FEM pod jednym dachem uczy się młodzież z blisko 30 krajów świata.

kim-jestesmy-8

Szkoła non-profit

Organ prowadzący szkołę – Fundacja Edukacji Międzynarodowej – jest polską organizacją pożytku publicznego, która rozwija edukację międzynarodową i wspiera uzdolnienia. Nasze liceum jest zatem szkołą społeczną. 1% podatku można przekazywać na rozwój oferty edukacyjnej szkoły.

gallery-2

Plany rozwoju

Obszary, w których szczególnie chcemy się rozwijać to: doskonalenie oferty edukacyjnej, dalsze kształcenie kadry dydaktycznej wg najlepszych standardów międzynarodowych i rozwój nowoczesnych technologii wspierających nauczanie.

Współpraca

„Sukces dzięki współpracy. Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców.”

Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Ścisłą współpracę z władzami szkoły gwarantuje ich udział w Kolegium Rodziców – społecznym gremium, które wspiera Dyrektora Szkoły i kadrę pedagogiczną w doskonaleniu oferty dydaktycznej.