25-03-2025

Miniony piątek na zawsze zapisze się w historii naszego liceum. Obchodziliśmy dziesięciolecie istnienia szkoły, które było okazją do wspólnego świętowania, wspomnień i radości. Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia nowego symbolu naszej szkoły – krasnala, który – z woli uczniów – otrzymał znaczące imię Ed-mundo i stał się nieodłącznym elementem naszej tożsamości, a zarazem dołączył do znanego w całej Polsce Szlaku Wrocławskich Krasnali.

Program jubileuszu obfitował w różnorodne atrakcje, które pozwoliły nam przenieść się w czasie i przypomnieć najważniejsze momenty z życia szkoły:

  • Projekcja filmów z archiwalnymi zdjęciami naszych uczniów, przedstawiająca historię wszystkich dziewięciu roczników absolwentów MLO.

  • Wystawa fotografii, która ukazuje, jak przez lata zmieniali się uczniowie naszej szkoły (wciąż dostępna do obejrzenia w holu).

  • Część artystyczna, w której wystąpili absolwenci, prezentując swoje muzyczne talenty.

  • Loteria fantowa – pełna emocji, z wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

  • Wspólne zatańczenie „Belgijki” na boisku – kontynuowanie jednej z naszych najbardziej lubianych tradycji.

  • Zakopanie Kapsuły Czasu, którą otworzymy za dziesięć lat.

  • Uroczysty bankiet, pełen rozmów i wspomnień, który pozwolił na chwilę refleksji nad tym, co osiągnęliśmy przez te lata.

  • Wpisy do Księgi Jubileuszowej

W trakcie wydarzenia odbyła się także ceremonia wręczenia odznaczeń od Zarządu Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Nagrody trafiły do najbardziej zasłużonych nauczycieli – Mentorów Pokoleń, którzy przez lata z pasją i zaangażowaniem wspierali rozwój naszego liceum i uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczcili z nami ten wyjątkowy dzień – Absolwentom, Uczniom, Nauczycielom i Przyjaciołom szkoły. Wasza obecność sprawiła, że to święto było niezapomniane!