“Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowej szkoły – Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (International High School of Wroclaw).

MLO to szkoła wyjątkowa; bardzo nowoczesna, a jednocześnie czerpiąca z ponad 30 lat doświadczeń edukacyjnych Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) i wzorców najlepszych międzynarodowych placówek oświatowych na świecie. Cytowane powyżej słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, towarzyszą szkołom FEM od 1990, kiedy powstała pierwsza z nich. Do dziś pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

Poznaj nas bliżej

154841-OUCY6A-366

Od Dyrektora Szkoły

Doświadczenie w edukacji niepublicznej, najnowocześniejsza, międzynarodowa oferta programowa, międzynarodowa kadra specjalistów, wyjątkowy kampus i bardzo dobre wyniki matur to cechy charakterystyczne szkoły.

Graduates in Cap and Gown --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Matura Międzynarodowa, czy polska?

U nas zdasz każdą! Pomagamy spełniać marzenia o optymalnym przygotowaniu się do studiów na renomowanych uniwersytetach w kraju i za granicą. W MLO uczeń może przystąpić do matury polskiej lub do Matury Międzynarodowej (IB Diploma).

Adolescent Boy Holding a Textbook ca. 2000

Misja

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości. Tworzymy tu pełną pasji społeczność “lifelong learners”.

writing

Nauka po angielsku

Nauczanie dwujęzyczne i w języku angielskim są kluczowymi elementami w programie liceum. Zadania te powierzyliśmy wysokowykwalifikowanym specjalistom, w tym native speakers. Po MLO uczeń bez trudu podejmuje studia w języku angielskim.

kim-jestesmy-6

Wysoko wykwalifikowani nauczyciele 

Międzynarodowy zespół nauczycieli MLO to praktycy doświadczeni w programach IB i w nauczaniu w języku angielskim. Jest wśród nich wielu native speakerów. Swoją wiedzę stale poszerzają podczas szkoleń IB w kraju i za granicą.

kim-jestesmy-9

Kampus

Oferujemy optymalne warunki nauki w nowoczesnym budynku na południu Wrocławia. Kampus należy do najnowocześniejszych obiektów szkolnych w Polsce. Szczyci się wyróżnieniem w konkursie architektonicznym “Piękny Wrocław”.

Side view of a group of teenage friends sitting next to each other in a line and looking at the camera. 

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://img830.imageshack.us/img830/1561/groupsk.jpg[/img][/url]

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786750][img]http://img291.imageshack.us/img291/2613/summerc.jpg[/img][/url]

Międzynarodowa społeczność szkolna

Wielokulturową społeczność MLO i jej szkół – sióstr tworzy młodzież polska i cudzoziemcy. Uczą się tu pod jednym dachem młodzi ludzie z ponad 30 krajów świata.

kim-jestesmy-8

Szkoła non-profit

Nasze liceum jest szkołą społeczną. Organ prowadzący szkołę, Fundacja Edukacji Międzynarodowej, jest polską organizacją pożytku publicznego, która opłaty z czesnego i pozyskany 1% podatku przekazuje na stały rozwój oferty szkoły.

gallery-2

Struktura i władze

Społeczna Rada FEM – organu prowadzącego – wyznacza kierunki rozwoju szkoły. Za ich wdrażanie odpowiada Zarząd, który bezpośrednią pieczę nad szkołą powierzył Dyrektorom, wspieranyn przez Koordynatorów.

Rodzice w szkole

Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców. Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Współpracują z Dyrektorami szkoły i kadrą pedagogiczną w ramach Kolegium Rodziców.