“Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowej szkoły – Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (International High School of Wroclaw).

MLO to szkoła wyjątkowa; bardzo nowoczesna, a jednocześnie czerpiąca z ponad 30 lat doświadczeń edukacyjnych Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) i wzorców najlepszych międzynarodowych placówek oświatowych na świecie. Cytowane powyżej słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, towarzyszą szkołom FEM od 1990, kiedy powstała pierwsza z nich. Do dziś pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

DSC_0953-1

Poznaj nas bliżej

154841-OUCY6A-366

Od Dyrektora Szkoły

Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu (MLO) to najmłodsza szkoła Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM). Bazuje ona na ponad 30-letnim doświadczeniu swojego organu prowadzącego w edukacji niepublicznej, wychodząc naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej edukacji.

Graduates in Cap and Gown --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Matura Międzynarodowa, czy polska?

U nas zdasz każdą! Jeśli marzysz o dostaniu się na renomowaną uczelnię w kraju lub za granicą, nauka w MLO pomoże Ci spełnić te marzenia! Nasze liceum realizuje przygotowanie do polskiej matury oraz – jako akredytowana IB World School – przygotowuje do IB Diploma (Matury Międzynarodowej).

Adolescent Boy Holding a Textbook ca. 2000

Misja

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości.

writing

Nauka po angielsku

Nauczanie języków obcych – szczególnie angielskiego – zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w programie MLO. Powierzyliśmy je wysokowykwalifikowanym specjalistom, w tym native speakers. Przygotowujemy do dalszej edukacji w języku angielskim.

kim-jestesmy-6

Nauczyciele

Międzynardowy zespół nauczycieli naszego liceum to praktycy doświadczeni w nauczaniu w programach międzynarodowych. Swoją wiedzę stale poszerzają w trakcie szkoleń International Baccalaureate w kraju i za granicą.

kim-jestesmy-9

Kampus

Oferujemy naukę w najnowocześniejszych warunkach, w kampusie przy ulicy Racławickiej 101 we Wrocławiu. Budynek uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych obiektów szkolnych w Polsce i został wyróżniony w konkursie architektonicznym “Piekny Wrocław”.

Side view of a group of teenage friends sitting next to each other in a line and looking at the camera. 

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://img830.imageshack.us/img830/1561/groupsk.jpg[/img][/url]

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786750][img]http://img291.imageshack.us/img291/2613/summerc.jpg[/img][/url]

Globalna społeczność szkolna

Wielokulturową społeczność MLO tworzy młodzież polska i międzynarodowa. Obecnie w szkołach FEM pod jednym dachem uczy się młodzież z blisko 30 krajów świata.

kim-jestesmy-8

Szkoła non-profit

Nasze liceum jest szkołą społeczną. Organ prowadzący szkołę – FEM – jest polską organizacją pożytku publicznego, która pozyskany 1% podatku od osób fizycznych przekazuje na rozwój oferty edukacyjnej swoich szkół oraz wspieranie uzdolnień.

gallery-2

Struktura i władze

Społeczna Rada FEM – organu prowadzącego – wyznacza ogóle kierunki rozwoju szkół Fundacji. Za ich wdrażanie odpowiada Zarząd, który bezpośrednią pieczę nad szkołą powierzył Dyrekcji. Pracę dyrektorów wspiera zespół koordynatorów.

Współpraca

“Sukces dzięki współpracy. Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców.”

Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Ścisłą współpracę z władzami szkoły gwarantuje ich udział w Kolegium Rodziców – społecznym gremium, które wspiera Dyrektora Szkoły i kadrę pedagogiczną w doskonaleniu oferty dydaktycznej.