“Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowej szkoły – Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (International High School of Wroclaw).

Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu to szkoła wyjątkowa, bo bardzo nowoczesna, a jednocześnie czerpiąca z 28 lat doświadczeń edukacyjnych Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) i wzorców najlepszych międzynarodowych placówek na świecie. Cytowane powyżej słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, towarzyszą szkołom FEM od 1990, kiedy powstała pierwsza z nich. Do dziś pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

DSC_0953-1

Poznaj nas bliżej

154841-OUCY6A-366

List Dyrektora Szkoły

International High School of Wroclaw to najmłodsza szkoła Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM). Bazuje ona na 28-letnim doświadczeniu swojego organu prowadzącego w edukacji niepublicznej, wychodząc naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej edukacji.

Graduates in Cap and Gown --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Matura Międzynarodowa

Marzysz o dostaniu się na renomowaną uczelnię? Matura Międzynarodowa (IB Diploma Programme) pomoże Ci urzeczywistnić te marzenia! Nasze liceum posiada uprawnienia szkoły publicznej a zarazem status IB World School.

Adolescent Boy Holding a Textbook ca. 2000

Misja

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości.

writing

Nauka po angielsku

Nauczanie języków obcych – szczególnie angielskiego – zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w programie naszej szkoły. Powierzyliśmy je wysokowykwalifikowanym specjalistom, w tym native speakers. Przygotowujemy do Matury Międzynarodowej i dalszych studiów w języku angielskim.

kim-jestesmy-6

Nauczyciele

Międzynardowy zespół nauczycieli naszego liceum to praktycy doświadczeni w nauczaniu w programach międzynarodowych. Swoją wiedzę stale poszerzają w trakcie szkoleń International Baccalaureate w kraju i za granicą.

kim-jestesmy-9

Wizyta w kampusie

Oferujemy naukę w najnowocześniejszych warunkach. Już od września 2016 wyjątkowe otoczenie edukacyjne zapewni naszym uczniom kampus – Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM), który budujemy właście na Południu Wrocławia. CEM uznawane jest za najnowocześniejszy obiekt szkolny w Polsce.

Side view of a group of teenage friends sitting next to each other in a line and looking at the camera. 

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://img830.imageshack.us/img830/1561/groupsk.jpg[/img][/url]

[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786750][img]http://img291.imageshack.us/img291/2613/summerc.jpg[/img][/url]

Globalna społeczność szkolna

Wielokulturową społeczność naszego Liceum tworzy młodzież polska i międzynarodowa. Są wśród nich absolwenci gimnazjów polskich i szkół międzynarodowych. Obecnie w szkołach FEM pod jednym dachem uczy się młodzież z blisko 30 krajów świata.

kim-jestesmy-8

Szkoła non-profit

Organ prowadzący szkołę – Fundacja Edukacji Międzynarodowej – jest polską organizacją pożytku publicznego, która rozwija edukację międzynarodową i wspiera uzdolnienia. Nasze liceum jest zatem szkołą społeczną. 1% podatku można przekazywać na rozwój oferty edukacyjnej szkoły.

gallery-2

Struktura i władze

Społeczna Rada FEM – organu prowadzącego – wyznacza ogóle kierunki rozwoju szkół Fundacji. Za ich wdrażanie odpowiada Zarząd, który bezpośrednią pieczę nad szkołą powierzył Dyrekcji. Pracę dyrektorów wspiera zespół koordynatorów.

Współpraca

“Sukces dzięki współpracy. Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców.”

Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Ścisłą współpracę z władzami szkoły gwarantuje ich udział w Kolegium Rodziców – społecznym gremium, które wspiera Dyrektora Szkoły i kadrę pedagogiczną w doskonaleniu oferty dydaktycznej.