11-09-2023

Uczniowie DP2 w ramach CAS (Creativity, Activity, Service) zorganizowali wyjątkowe wydarzenie – przyjęcie urodzinowe na cześć Wisławy Szymborskiej, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku w Polsce w ramach Roku Szymborskiej z inicjatywy Senatu Rzeczpospolitej.

Punktem centralnym uroczystości była prezentacja biografii ilustrowanej wierszami i  korespondencją noblistki z jej przyjacielem i “kolegą po fachu”, wybitnym polskim poetą i prozaikiem Zbigniewem Herbertem. Uczniowie przygotowali film z wyborem listów tych dwojga poetów. Lektorami filmu są nasi uczniowie Jagoda i Marcel.

Wydarzenie okrasiły również nagrania inspirowanych wierszami noblistki etiud skrzypcowych skomponowanych i wykonywanych w ramach Projektu Osobistego MYP przez naszą absolwentkę – Maszę.

Cały tydzień poprzedzający wydarzenie trwała gra korytarzowa, podczas której uczestnicy odkrywali ukryte wiersze Wisławy Szymborskiej rozsiane po całej szkole. Najskuteczniejsi i najwytrwalsi poszukiwacze zostali nagrodzeni upominkami kojarzącymi się z życiem i twórczością noblistki.

Na koniec uroczystości, jak przystało na szkołę dwujęzyczną, odśpiewaliśmy “Happy Birthday” na cześć poetki.

Dziękujemy uczniom DP2 za przygotowanie tego niezwykłego wzruszającego i niepozbawionego humoru wydarzenia, a wszystkim obecnym za udział!