safe_image

23-04-2021

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich warto wspomieć o nowej inicjatywie uczniów MYP. Julia, Oliwia i Theo z klasy 2B (MYP 5) piszą literacki blog!
Ich działania w ramach komponentu IB Service and Action mają na celu promowanie czytelnictwa wśród rówieśników.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zachęcamy, aby w tym dniu (i nie tylko w tym dniu) spędzić chociaż pół godziny na lekturze wybranej książki. Na naszym blogu zamieściłyśmy dla Was kilka propozycji – może Was zainspirujemy!
– piszą Autorki
Zapraszamy do odwiedzin bloga o nazwie Blog literacki MLO, ale również doo wpisywania Waszych rekomendacji czytelniczych  na szkolnym Facebooku!

Academic Honesty – co to jest?

Dzisiejsze święto to doskonała okazja, by przypomnieć, że w naszej szkole, podobnie, jak we wszystkich szkołach IB obowiązuje tzw. Academic Honesty – zbiór zasad, którymi mają obowiązek kierować się wszyscy uczniowie i pracownicy, by szanować prawa autorskie twórców.

Naszym uczniom wpajamy zobowiązanie, by we wszystkich okolicznościach życia, również tych pozaszkolnych potrafili szanować i bronić praw autorskich, nie korzystali z nielegalnych źródeł i informowali o autorach cytowanych prac i pomysłów.

Academic Honesty ma szczególne znaczenie przy każdej pracy uczniowskiej, prezentacji, wykładzie. Również przy tworzeniu Projektów Osobistych, o których pisaliśmy w poprzednim artykule.